luty

Ogólnopolski Program Edukacyjny pt. "Mamo, tato, wolę wodę!"

W dniach od 20.02.-24.02.2017r. nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pt. "Mamo, tato, wolę wodę". Program ten jest prowadzony przez "Żywiec Zdrój" przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.

Celem programu jest edukawanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Poruszone zostały również tematy proekologiczne. Przekazywaliśmy dzieciom wiedzę dotyczącą znaczenia drzew dla człowieka oraz recyklingu opakowań PET.  Do wsparcia w przedstawieniu tych tematów wykorzystaliśmy tablice interaktywne, dzięki którym dzieci mogły przeżywać wiele różnych przygód razem ze Zdrojkiem - bohaterem programu. Interaktywny Zdrojek rozmawiał z dziećmi, śpiewał, przekazywał wiedzę oraz stawiał dzieciom zadania. W ten sposób dzieci aktywnie uczyły się i bawiły.