wrzesień

Próbna ewakuacja w przedszkolu

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 13.09.2016r. zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji przeciwpożarowej przedszkolaków i personelu z budynku przedszkola.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.  W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia przedszkolne pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.