grudzień

Wizyta funkcjonariusza Straży Pożarnej

W dniu 28.11.2016r. nasze przedszkole odwiedziła funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Wizyta odbyła się w ramach udziału naszej placówki w kampanii społecznej pt. "Czad i Ogień - obudź czujność" promowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczne dziecko - bezpieczne przedszkole", dzięki któremu wdrażamy dzieci do bezpiecznych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach.

Pani Strażak przybliżyła dzieciom zasady postępowania w przypadku powstania pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych, tematy związane z ewakuacją osób z pomieszczeń i budynków. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki na temat zagrożeń wynikających z zabaw ogniem, zobaczyć jak działa czujnik dymu oraz przećwiczyć umiejętność poruszania się w zadymionych miejscach, dzięki wytowrzeniu przez Panią Strażak sztucznego dymu.

Dziękujemy Mamie Karolinki za przekazanie dzieciom cennej wiedzy.