grudzień

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie i od samego rana z wielką niecierpliwością wyczekują "mikołajkowych" dzwoneczków.

Czekając na to spotkanie dzieci rozwiązywały świąteczne zagadki oraz wspólnie zaśpiewały "mikołajkową" piosenkę nawołując Świętego Mikołaja, który również i w tym roku odwiedził naszych grzecznych przedszkolaków.

Dzieci z każdej grupy przygotowały dla Świętego Mikołaja specjalne wystąpienie - piosenkę lub wiersz, które zaprezentowały przed naszym gościem. Po uroczystych wystąpieniach, Święty Mikołaj został zaproszony przez dzieci do wspólnych zabaw, tańców i śpiewu. Następnie Mikołaj odwiedził przedszkolaki w ich salach, gdzie nastąpił długo wyczekiwany moment rozdania prezentów. Dzieci ogromnie ucieszyły się z podarunków od Świętego Mikołaja oraz możliwości rozmowy ze Świętym. Przedszkolaki podziękowały za odwiedziny i wyraziły nadzieję ponownego spotkania za rok obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami i cały czas bawiły się nowymi przezentami od Świętego Mikołaja.