październik

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli - Grupy:III i IV

W dniu 13. października 2016 roku przedszkolaki z grup: Biedronki i Plastusie wzięły udział w wycieczce do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Obejrzały tam wystawę etnograficzną pt: „Dobry chleb”.

Wystawa ta przybliża historię chleba, „drogę” od ziarna do jego wypieku, różne wyroby piekarnicze oraz bogactwo obrzędowe związane z chlebem w tradycji ludowej. Obok sprzętów rolniczych, gospodarskich i kuchennych obrazujących temat, znalazły się zabytki archeologiczne, a także ciekawe przykłady ciasta obrzędowego i piekarniczego charakteryzujące się bogactwem kształtów i precyzją wykonania. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pt: ”Czem chata bogata…”. Podczas warsztatów piekarniczych miały możliwość przygotowania własnego ciasta, uformowania z niego różnych wyrobów piekarniczych. Pachnące i smakowite owoce swojej pracy zabrały ze sobą do domów.