lipiec

Kamishibai - teatr po japońsku w grupie "Misie"

W czerwcu przedszkolaki z grupy "Misie" uczestniczyły w niezwykłym wydarzeniu z wykorzystaniem magicznej skrzynki! Ta skrzynka to Kamishibai - czyli papierowy teatr. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca  plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia jak wygląda tradycyjny strój japoński (kimono) wraz z dodatkami - specjalnym makijażem i wachlarzem. Przedszkolakom bardzo podobał się Teatrzyk Kamishibai.  My również, jako placówka kładąca nacisk na twórcze metody nauczania, jesteśmy zwolennikami takiej formy kreatywnego czytania dla dzieci!