styczeń

"Laboratorium kreatywności" w grupie Biedronek

Wystarczy dobrze rozejrzeć się wokół. Jak wiele przedmiotów, które na co dzień wyrzucamy, może się jeszcze przydać w zabawie! Puśćmy wodze fantazji, pozwólmy zadziałać wyobraźni, a z pewnością powstanie wiele ciekawych i pomysłowych zabawek.

W dniu 23.10.2017r. w grupie "Biedronki" odbył się przedszkolny projekt pt. "Laboratorium kreatywności" czyli tzw. "dzień bez zabawek". Jest to projekt, który chcemy realizować raz w miesiącu. Poprzez takie działanie nasze przedszkole chce pokazać dzieciom jak wielką siłę ma ich fantazja, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy można zrobić samemu, bądź przy niewielkiej pomocy dorosłych. Pomysł na taką aktywność uczy dzieci jak walczyć z nudą, gdy wokół nie ma zabawek, podpowiada, jak ciekawie spędzić czas z dala od standardowych zabawek. Ponadto rozwija kreatywność, wyobraźnię, fantazję, umiejętności organizacyjne, ukazuje, że dobrze jest pomagać sobie nawzajem i współpracować z innymi. Trochę obawiałyśmy się, że zobaczymy niezadowolone miny oraz usłyszymy narzekania i marudzenia. Tymczasem nasi wychowankowie zaskoczyli nas swoją fantazją i kreatywnością. Dzieci w pełni wykorzystały możliwość swobodnego działania. Do dyspozycji dzieci miały wszelkiego rodzaju przedmioty tj. : pudełka, materiały, guziki, kolorowe kartki, kartki z kartonu, włóczki, filcowe kształty. Dzieci zarówno indywidualnie, jak i grupowo realizowały swoje pomysły. Powstało mnóstwo fantastycznych i  kreatywnych prac!  Dzieci dczuwały radość z tworzenia, z własnej pracy i uczyły się, że nie warto czekać na „gotowce”.

Cieszymy się, że nasz przedszkolny mały projekt  pt "Laboratorium kreatywności", czyli tzw. dzień bez standarowych zabawek spotkał się z tak pozytywnym odzewem ze strony dzieci!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zgromadzeniu wielu materiałów, które nadają się do ponownego użycia przez dzieci!