marzec

Mobilne Planetarium

22.03.2017 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Pokaz
w planetarium niesamowicie zainteresował dzieci i pozwolił pogłębić ich wiedzę na temat astronomii. Animacje przedstawiające gwiazdy, planety oraz inne kosmiczne obiekt umożliwiły im zdobycie najważniejszych wiadomości dotyczących kosmosu.
Pokazy odbyły się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci "odbyły podróż" przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły także poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację o życiu dinozaurów. Pokaz dostarczył wszystkim przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.