kwiecień

Obchody Światowego Dnia Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Co roku ogłaszane jest nowe hasło roku oraz temat przewodni Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku hasło przewodnie jest następujące: "Zdrowie dla wszystkich".

Nasza placówka jest przedszkolem promującym zdrowie. Posiadamy rejonowy certyfikat "Przedszkola promującego zdrowie". Od poprzedniego roku szkolnego staramy się o przyznanie naszej placówce wojewódzkiego certyfikatu "Przedszkola promującego zdrowie".

W związku z tymi działaniami, w dniu 06.04.2018r., w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem "Warzywa i owoce mają super moce".

W tym dniu podczas zajęć, dzieci pod nadzorem swoich wychowawców wykonały potrawy i soki z różnorodnych warzyw i owoców. Celem tych zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na rolę witamin w życiu i zdrowiu wszystkich ludzi już od najmłodszych lat. Po drugi śniadaniu dzieci zostały zaproszone na nietypowe zajęcia ruchowe w postaci "Zumby". Dzieci zapatrzone w tablicę interaktywną, na której zostały wyświetlone zajęcia z zumby wykonywały proste ruchy taneczne. Wszystko odbywało się w bezpiecznej i jakże w radosnej amtosferze!

Jako placówka promująca zdrowie chcemy podejmować  jak najwięcej działań na rzecz zdrowia przedszkolaków oraz tworzenia im środowiska sprzyjającego zdrowiu!