czerwiec

Piknik Rodzinny

8.06.2018 r. w naszym przedszkolu po raz trzeci odbył się Piknik Rodzinny, organizowany przez Radę Rodziców wraz z personelem przedszkola. W piękny, słoneczny dzień w ogrodzie przedszkola na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, były dmuchane zjeżdżalnie (mała i duża), basen z kulami wodnymi i łódkami, suchy basen z piłkami. Był także „kącik malowanych buziek” oraz kącik „balonowych inspiracji”.

Można było zjeść coś słodkiego przygotowanego przez Rodziców, a także posilić się pyszną kiełbaską. Piknik był zorganizowany dla przedszkolaków i ich rodzin, licznie przybyli także rodzice wraz z przyszłymi przedszkolakami, którzy od września przestąpią próg przedszkola. Gościliśmy także absolwentów naszego przedszkola oraz społeczność lokalną zamieszkującą pobliskie osiedla.

W związku z Narodowymi Obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej postanowiliśmy kolejny raz uczcić to niezwykłe wydarzenie świętując w gronie rodzinnym na pikniku. Wszystkie przedszkolaki głośno wyrecytowały wiersz W. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”, zaprezentowały piosenki „Jestem Polką i Polakiem” oraz „Kocham Cię Polsko”. Miało również miejsce rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Kocham Cię Polsko”, w który zaangażowali się rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Nagrody dla dzieci ufundował i wręczył wraz z dyrektorem przedszkola Bożeną Dąbrowską, Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Pan Stanisław Sobieraj. Wszyscy otrzymali cenne nagrody. Przedszkole nr 15 włączyło się również do akcji przekazywania flag mieszkańcom, które zostały przygotowane przez personel przedszkola i wyeksponowane na specjalnym stoisku „Świętuj z biało-czerwoną”. Tam można je było zabrać ze sobą do domu, tak aby zawsze w najważniejsze święta narodowe i państwowe, rocznice ważnych wydarzeń historycznych udekorować okna biało-czerwonymi barwami. Akcja propagowana jest przez Wojewodę Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na zakończenie części artystycznej zachęcono wszystkich uczestników i gości pikniku do wspólnego zaśpiewania refrenu piosenki, który wybrzmiał niezwykle wzruszająco:

"Ja to mam szczęście, że w tym momencie

żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą,

ja to mam szczęście..."

Była to niezwykła impreza integracyjna łącząca różne pokolenia i środowisko lokalne, pełna radosnego świętowania, śmiechu i dobrej zabawy!