marzec

"Pocztówkowe Przedszkole" - grupa "Biedronki"

Przedszkolaki z grupy "Biedronki" wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Pocztówkowe Przedszkole" zorganizowanej przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola". Zadaniem przedszkolaków było wysłanie do Krakowa (do redakcji gazety) pocztówki ze swojej miejscowości z krótkim opisem regionu oraz dołączenie do niej rysunku przygotowanego przez dzieci obrazującego swój region, jego symbole i zabytki. Dzieci z wielkim entuzjazmem podeszły do tego zadania! Powstał piękny obrazek przedstawiający Stalową Wolę i jej charakterystyczne miejsca tj.: Hutę Stalowa Wola, Pomnik "Patrioty", Elektrownię, Miejski Dom Kultury, Bazylikę Konkatedralną, rzekę San oraz nasz stalowowolski herb. Nie zabrakło również w rysunku dzieci naszego przedszkola! Udział w akcji zaoowocował otrzymaniem przez dzieci pocztówki zwrotnej z Krakowa i pozdrowień od samego Smoka Wawelskiego!

Udział w akcji był elementem realizacji wdrażanego w grupie programu "Jestem Polakiem i Europejczykiem". Była to niezwykła lekcja na temat kultury regionalnej i narodowej!