luty

Poznajemy zawody swoich Rodziców - grupa "Biedronki"

W grudniu grupę "Biedronki" odwiedziła mama Darii, która jest terapeutą zajęciowym w szpitalu. Spotkanie dzieci z Panią Aurelią było podzielone na dwie części. Podczas pierwszej części mama Darii zobrazowała dzieciom na czym polega jej zawód.  Przedszkolaki dowiedziały się m.in., że do obowiązków terapeuty zajęciowego zalicza się wiele różnych czynności, które mają na celu pomóc pacjentowi. Poprzez swoje zachowanie terapeuta dba o dobro pacjenta, przystosowuje go do samodzielnego życia i oferuje wsparcie psychiczne.

W drugiej części zajęć, Pani Aurelia przeprowadziła z dziećmi warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne z motywem zimowym. Pani Aurelia przygotowała dla dzieci mnóstwo narzędzi i materiałów do wykonania tych pięknych karteczek. Prace te wymagały od dzieci doskonałej precyzji i cierpliwości. Były to cenne warsztaty, które nie tylko rozwijały u dzieci motorykę małą, ale również pozwoliły wczuć się w nadchodzącą świąteczną atmosferę!

Serdecznie dziękujemy Pani Aurelii za zaangażowanie, przybliżenie dzieciom swojego zawodu i poprowadzenie warsztatów plastycznych!