styczeń

Spotkanie z Pielęgniarką

W dniu 20.10.2017r. miało miejsce spotkanie z Panią Pielęgniarką, którego celem było wdrożenie dzieci do konieczności dbania o swoje zdrowie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Pielęgniarka zademonstrowała przedszkolakom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia, badanie za pomocą stetoskopu. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły Pani Pielęgniarce upominek.

Serdecznie dziękujemy Pani Pielęgniarce za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za dobre rady.