marzec

Światowy Dzień Wody

W dniu 22.03.2018r.  wszystkie przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji we wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne poruszające zagadnienia dotyczące wody. Ten dzień miał na celu:

• rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie;
  • rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej;
  • uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

W tym dniu dzieci brały udział w zabawach badawczych z wodą tj. filtracja wody, kolorowa "wędrująca woda", zjawisko pary wodnej, "co pływa, a co tonie?" i wielu innych. Rozwiązywały również liczne zagadki dotyczące wody, kolorowały "kropelki wody" oraz oglądały film dotyczący przebiegu wody w przyrodzie. Oczywiście, jako prawdziwi przyjaciele wody - dzieci wypiły tego dnia ogromne ilości wody!  Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać!