Wizyta w Straży Pożarnej

22.05.2018 r. przedszkolaki z grup II, III, IV i V odbyły wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, kiedy można wzywać straż pożarną oraz że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków.. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska obejrzeć oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przez moment wszyscy mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę.. Ta wizyta na pewnona długo zostanie w pamięci przedszkolaków.