czerwiec

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Madejówka" - grupa II, III, IV

W dniu 30.05.2018 r. przedszkolaki z grup: "Misie", "Biedronki" oraz "Plastusie" uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka” w miejscowości Obojna. Czekało na nich wiele atrakcji. Na rozległym terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz wybiegi dla zwierząt, wśród których oprowadzała nas pani Agnieszka  opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały  zwyczaje wielu zwierząt m.in. koni, krów, osiołków, królików, a także emu, lamy oraz pawia. Mogły także karmić zwierzaki ich smakołykami. Po obejrzeniu zwiarząt w gospodarstwie przyszedł czas na małe co nieco - dzieci mogły skosztować "placuszków z blachy", zjeść smaczne kiełbaski z ogniska oraz napić się kompotu przygotowanego przez gospodynię. Jedną z atrakcji była możliwiość przejażdżki konnej dla chętnych dzieci.  Kolejną atrakcją, która wzbudziła ogromne emocje, była przejażdżka bryczką. Siedząc wygodnie na ławeczkach oglądaliśmy malownicze okolice. Dzieci mogły także pobawić się na placu zabaw, puszczać ogromne bańki mydlane, zagrać w piłkarzyki. Bardzo szybko nadszedł czas powrotu do przedszkola, lecz postanowiliśmy wrócić  do Madejówki. Będziemy miło wspominać to ciekawe miejsce i jego bardzo miłych gospodarzy.