grudzień

Wycieczka do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka - grupy I i IV

Dnia 3.10. 2017 r. przedszkolaki z grup Krasnale i Plastusie uczestniczyły w wycieczce do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Była to okazja do zapoznania się z zadaniami służb pracujących na terenie Portu, omówienia zakresu obowiązków Strażaków Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, obejrzenia sprzętu strażackiego i pojazdów gaśniczych. Ponadto przedszkolaki miały możliwość przejścia krok po kroku ścieżki pasażera:, od odprawy biletowo – bagażowej aż do kontroli bezpieczeństwa. Dowiedziały się także, na jakich warunkach jest możliwy przewóz zwierząt samolotem. Największe emocje wzbudziła jednak obserwacja startu samolotu z tarasu widokowego. Ta wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.