grudzień

Wycieczka do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka - grupy II i III

Dnia 4.10. 2017 r. przedszkolaki z grup Misie i Biedronki uczestniczyły w wycieczce do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Miały możliwość zapoznać się z zadaniami służb pracujących na terenie Portu, poznać zakres obowiązków Strażaków Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, obejrzeć sprzęt strażacki i pojazdy gaśnicze, a także, dzięki sprzyjającej pogodzie, Panowie strażacy zaprezentowali im działanie takiego sprzętu. Ponadto przedszkolaki przeszły krok po kroku ścieżkę pasażera:, od odprawy biletowo – bagażowej aż do kontroli bezpieczeństwa. Dowiedziały się w jakich sytuacjach i na jakich warunkach jest możliwy przewóz zwierząt samolotem. Obserwowały również z tarasu widokowego start samolotu.