styczeń

Wykonanie "koreczków owocowych" - grupa "Biedronki"

W nawiązaniu do idei naszego przedszkola o zdrowym odżywianiu oraz będąc placówką promującą zdrowie - "Biedronki" wykonały w przedszkolu własne koreczki owocowe.

Aby promować zdrowy styl życia wśród najmłodszych przedszkolaków, zaraz po śniadaniu, dzieci zabrały się do zajęć praktycznych, podczas któych przygotowały koreczki owocowe z jabłek i bananów.  Przepis był prosty: przywdziewamy odpowiedni strój, myjemy ręce i kroimy wszystkie owoce. Potem nadziewamy je na wykałaczki i... gotowe. Pozostaje już tylko degustacja „bomby witaminowej”. Tak wyglądał jeden z październikowych dni w grupie "Biedronki". Każdy ze smakiem zjadł swoje kompozycje owocowe !

Naszym celem jest ukazanie dzieciom zależności pomiędzy zdrowiem a właściwym odżywianiem oraz ukazanie działań, które wpływają na zdrowy styl życia. Ponadto ważnym celem takich zajęć jest rozwijanie umiejętności samoobsługowych - jakże ważnej czynności posługiwania się sztućcami.