styczeń

Zajęcia plastyczne w grupie "Pszczoły"

Zajęcia plastyczne są jedną z podstawowych form ekspresji twórczej, w której dziecko ma możliwość wyrażania emocji i przeżyć w toku swojej aktywności.

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy rozwijać. Kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej.
Zajęcia są organizowane tak, aby każde dziecko miało możliwość indywidualnego i co ważne swobodnego wypowiadania się oraz tworzenia w zakresie dostępnych środków plastycznych. Niejednokrotnie aktywność artystyczna jest jedną z form komunikacji wśród dzieci. Ćwiczenia plastyczne w dużej mierze pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka. Twórczość plastyczna sprzyja redukowaniu napięć emocjonalnych, uspokaja, daje dużo swobody, a jednocześnie radości i satysfakcji. Rozbudzanie zainteresowań sztuką, plastyką skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania.

W ramach zajęć plastycznych u "pszczółek" powstały kreatywne prace wykonane przy użyciu farb, które dały dzieciom wiele radości i poczucia sprawstwa.