marzec

Zajęcia z wykorzystaniem tablic interaktywnych

Obecnie już od najmłodszych lat stawia się nacisk na rozwój kompetencji kluczowych, by łatwo przystosowywać się do zmieniającego się szybko świata. Do kompetencji kluczowych należą m.in. kompetencje informatyczne. W trosce o optymalny rozwój tych kompetencji , w naszym przedszkolu wykorzystujemy najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji - tablicę interaktywną. Praca z wykorzystaniem tablicy interaktywnej ukierunkowuje dziecko na celowe i efektywne wykorzystywanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych. Korzystanie z tablicy interaktywnej w naszym przedszkolu jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego. Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektami multimediów jest bowiem nieodłącznym elementem współczesnej edukacji. Przedszkolaki chętnie korzystają z tablic interaktywnych w salach. Z pewnością właściwie wykorzystywane technologie przyniosą im wiele korzyści.