marzec

"Droga do wakacji" zajęcia metodą Planu Daltońskiego w grupie "Krasnale"

W grupie „Krasnale” odbyły się zajęcia prowadzone metodą Planu Daltońskiego, które miały na celu zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa poprzez przebywanie w bezpiecznym i przewidywalnym środowisku, rozwój współpracy, samodzielności i odpowiedzialności. Dzieci wspólnie z nauczycielem przygotowały plan wydarzeń na cały rok szkolny uwieńczony przerwą wakacyjną. Dzieci samodzielnie kolorowały i umieszczały na planszy „Droga do wakacji” przygotowane piktogramy, prezentujące najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym i kalendarzowym, takie jak np.: choinka - symbolizująca Święta Bożego Narodzenia, flaga – symbolizująca Święto Niepodległości 11-go Listopada, babcia- symbolizująca Dzień Babci. Plansza została umieszczona w miejscu dostępnym dla dzieci i będzie systematycznie przez nie uzupełniana o kolejne piktogramy.