październik

Eksperymenty - grupy: "Misie" i "Biedronki"

Eksperymenty - grupy:
Przedszkolaki z grup: "Misie" i "Biedronki" w ostatnim tygodniu wykonywały wspólnie eksperymenty. Do eksperymentów przedszkolaków przydało się wszystko, co możemy znaleźć w kuchni: olej, ocet, barwniki, a nawet cukierki. Celem takich wspólnych zabaw było m.in. rozbudzanie u dzieci ciekawości otaczającym światem przyrody, uczenie ich prowadzenia obserwacji, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, poznawanie prostych zjawisk przyrodniczo-fizycznych poprzez przeprowadzanie prostych doświadczeń, inicjowanie samodzielnych działań dzieci w naturalnym środowisku, budowanie więzi społecznych na płaszczyźnie przedszkola.  Zajęcia przyniosły efekt, następnego dnia przedszkolaki opowiadały nauczycielkom o tym, jakie eksperymenty przeprowadziły w swoich domach wraz z rodzicami.