kwiecień
2019

I znów "Plastusie"- Na tropie liter - "W powietrzu" - wg projektu edukacyjnego "Bliżej Przedszkola"

I znów
Przedszkolaki z grupy „Plastusie”  Przedszkola 15 w Stalowej Woli ponownie wyruszyły na wyprawę w poszukiwaniu liter „W powietrzu” - Na tropie liter. Dzieci oglądały zdjęcia w albumie „Ptaki” , zapoznały się z wyglądem ptaków odlatujących na okres zimowy. Oglądając drogę lotu ptaków do miejsc zimowania odczytywały na globusie nazwy mijanych państw i ich stolic. Miały możliwość słuchania śpiewu skowronka, klekotu bociana, kukania kukułki oraz krakania gawronów. W celu samokontroli wiedzy zdobytej podczas zajęć wyszukiwały zdjęcia ze znanymi im ptakami, dopasowywały podpisy do obrazków, dokonywały podziału wyrazu na sylaby z równoczesnym wyklaskiwaniem, wytupywaniem sylab oraz  wyodrębniały głoski w nagłosie i wygłosie. Podczas zabawy ruchowej „ Ptaki do gniazd” przeprowadzone były ćwiczenia ortofoniczne i emisyjne.