marzec

II Przegląd Poezji Polskich Poetów

Dnia 21.03.2019 w Pierwszy Dzień Wiosny, odbył się po raz drugi wewnątrzprzedszkolny Przegląd Poezji Polskich Poetów. Konkurs adresowany był do dzieci z każdej grupy wiekowej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania czytelnictwem, popularyzowanie polskiej poezji, krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych, budowanie przywiązania do Ojczyzny i budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie wiedzy o dziełach polskich pisarzy.

Na konkurs zgłosiło się 10 dzieci. W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Grupa „Pszczoły” przedstawiła teatrzyk pt. „Do biedronki przyszedł żuk”. Następnie uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje wiersze przed życzliwą publicznością. Na koniec dzieci z poszczególnych grup przedstawiły wiersze i piosenki specjalnie przygotowane na powitanie wiosny.

Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, a stowarzyszenie „Przyjazne Przedszkole w Stalowej Woli” poszczególnym grupom przekazało gry i puzzle za skuteczne wezwanie Pani Wiosny.