styczeń

"Kolorowe ślady" - zabawy ruchowe - grupa "Biedronki"

Przedszkolaki z grupy "Biedronki" bardzo lubią uczestniczyć w zabawach ruchowych. Ostatnio miały okazję "przetestować" nową pomoc, która została zakupiona do naszej placówki. Uczestniczyły w zabawie ruchowej, której celem było chodzenie po śladach stóp i dłoni. Okazało się, że pozornie prosta zabawa, sprawiła niektórym trudność. Jednak wytrwałe "Biedronki" łatwo się nie poddają, i obiecały, że będą ćwiczyć do momentu aż wszyscy sprawnie będą przechodzić po ustawionej trasie. Celem zabawy było m.in. rozwijanie umiejętności motorycznych, takich jak: siła, wytrzymałość, zręczność, koordynacja ruchowa, gibkość; rozwijanie umiejętności planowania ruchu i koordynacji ręka-oko oraz noga-noga; wspomaganie integracji sensorycznej.