marzec

Kwiat na powitanie wiosny - działanie wg. instrukcji w grupie "Krasnale"

Kwiat na powitanie wiosny - działanie wg. instrukcji w grupie
W grupie "Krasnale" został zorganizowany kącik plastyczny, w którym dzieci będą mogły samodzielnie w wybranym przez siebie czasie wykonać zadanie wg. instrukcji. W dniu 28.03.2019 r. odbyły się kolejne zajęcia inspirowane pedagogiką planu daltońskiego. Dzieci wykonywały pracę plastyczną "Kwiat na powitanie wiosny" i choć mają na zrealizowanie tego zadania tydzień- prawie wszystkie wykonały je pierwszego dnia! Dzieciom bardzo się spodobała nowa forma pracy zaproponowana przez nauczyciela. Dyżurnym kąciku była dziewczynka, która w razie potrzeby pomagała dzieciom. Zajęcia te miały na celu rozwój samodzielności (dziecko samodzielnie wykonuje zadanie bez ingerencji nauczyciela) współpracy (w razie potrzeby pomaga chętne dziecko, które wie jak wykonać zadanie) i odpowiedzialności (dzieci same decydują, kiedy wykonają zadanie).