marzec

Plan daltoński w grupie Krasnale - Nasze umiejętności

W dniu 26.03.2019 r. w grupie „Krasnale” odbyły się kolejne zajęcia prowadzone metodą Planu Daltońskiego, które miały na celu rozwój określonej umiejętności, współpracy, samodzielności i odpowiedzialności. Zajęcia poprowadzone były z wykorzystaniem profesjonalnych pomocy dydaktycznych, których zakup sfinansowała Rada Rodziców naszego przedszkola za co serdecznie dziękujemy. W skład tych pomocy wchodzi zestaw 27 znaczków magnetycznych oraz zestaw pomocy „Co już umiem?” przedstawiających 21 umiejętności, które będą rozwijane u dzieci. Wśród nich znajdują się m. in. następujące: zapinanie guzików, jazda na rowerze, mycie zębów, zasuwanie suwaka, znajomość swojego adresu, zrobienie kanapki, rozpoznawanie figur geometrycznych, zaśpiewanie piosenki, używanie noża i widelca, samodzielne ubieranie, wiązanie butów itp. Na dzisiejszych zajęciach każde dziecko samodzielnie wybrało dla siebie znaczek a następnie ćwiczyło umiejętność wiązania butów!. Każde dziecko miało za zadanie zdjąć własne buciki, samodzielnie je założyć i zapiąć. Jeśli wykonało zadanie mogło przypiąć swój znaczek pod piktogramem danej umiejętności. Zadanie spotkało się z wielkim zainteresowaniem dzieci. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wykonywały zadanie i doskonale sobie z nim poradziły (nawet te, którym do tej pory zdarzało się prosić o pomoc w zakładaniu butów). W tym tygodniu dzieci będą także ćwiczyć umiejętność samodzielnego zakładania bucików na spacer. Na kolejnych zajęciach przedszkolaki z grupy „Krasnale” będą zdobywać inne sprawności!