czerwiec

Plastusie "Na tropie liter" - "W kosmosie"

Plastusie
Trzecia wyprawa z projektem „Na tropie liter” odbyła się w kosmos. Pierwszym etapem podróży było przypomnienie informacji o Ziemi, wskazanie na globusie położenia lądów, mórz i oceanów. Dzieci odnalazły wszystkie kontynenty, odczytały ich nazwy. Poruszony został temat działań proekologicznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania życia na Ziemi. Dzieci oglądały zdjęcia krajobrazów z różnych obszarów klimatycznych i odpowiednio dopasowały je do kontynentów. Odczytały napis „ Ziemia. Nasza planeta”. Podczas rozmowy przy mapie: „Układ słoneczny” poznały nazwy innych planet oraz obiektów kosmicznych. Podczas zabawy rozsypanką obrazkowo-wyrazową czytając podpisy wyodrębniały nazwy planet od innych obiektów w kosmosie. W ramach podsumowania zdobytej wiedzy wspólnie wykonały plakat: „W kosmosie”, podpisały planety i pozostałe obiekty kosmiczne. Dzieci przypomniały sobie postać Mikołajka Kopernika i jego osiągnięcia w temacie astronomii.