kwiecień

"Pobawmy się w czytanie" - zajęcia otwarte dla rodziców w grupie "Plastusie"

Dnia 05.04.02019r. w grupie „Plastusie” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w formie warsztatów z zakresu przygotowania do czytania - czytanie ze zrozumieniem. Wykorzystując umiejętność programowania z wykorzystaniem maty, dzieci rozszyfrowały hasło będące polskim przysłowiem: „Co dwie głowy to nie jedna” i zachęciły mamy do wspólnej zabawy w czytanie. W ramach wyjaśnienia treści przysłowia nauczycielka odczytała wiersz ze zbiorku „Przysłowia polskie - rymowanki dla dzieci.” Dalej praca przebiegała indywidualnie lub w zespołach. Dzieci miały dowolność w wyborze materiałów do czytania: rozsypanka sylabowa lub literowa, uzupełnianie wyrazów brakującą sylabą lub literą, zaszyfrowane wyrazy, wyszukiwanie błędu w wyrazie. Podczas wspólnej zabawy dzieci szlifowały swoje umiejętności w zakresie czytania ze zrozumieniem pod bacznym okiem nauczyciela i rodziców.