Podsumowanie akcji edukacyjnej UNICEF "Szkoła z prawami dziecka"

Podsumowanie akcji edukacyjnej UNICEF
W dniu 16.05.2019 r. miało miejsce podsumowanie akcji edukacyjnej UNICEF "Szkoła z prawami dziecka", w której nasze przedszkole brało udział. Odbyła się wspólna zabawa  przy muzyce, zabawy integrujące dzieci ze wszystkich grup wiekowych, wspólne zaśpiewanie piosenki "Prawa dziecka". Zasygnalizowano obchody 30 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka- najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Podczas całego tygodnia na zajęciach dzieci zapoznały się z koncepcją edukacji o prawach dziecka. Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi informacjami o prawach dziecka, uświadomienie dzieciom kim jest "dziecko" i dlaczego wymaga szczególnego traktowania i troski, przekazanie wiedzy czym są prawa, a czym zachcianki, uświadomienie znaczenia praw dziecka i ich konsekwencji w codziennym życiu, kształtowanie wśród dzieci postawy zaangażowania społecznego.