2019

Rozstrzygnięcie konkursu "Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima" w MBP w Stalowej Woli

Rozstrzygnięcie konkursu
Dnia 13.05.2019r. dzieci z grupy „Plastusie” oraz „Biedronki” wzięły udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego dla 6-latków - „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”. Konkurs został zorganizowany przez Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli. Konkurs organizowany został z okazji  125. rocznicy urodzin Juliana Tuwima - pisarza, poety, tłumacza, autora wielu popularnych wierszy dla dzieci. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki autora, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, inspirowanych pięknem literatury dziecięcej, a w szczególności wierszem, rozwijanie u dzieci fantazji, twórczej wyobraźni i umiejętności manualnych, prezentacja twórczości plastycznej dzieci. Prace konkursowe wykonały dzieci z grupy „Plastusie” , a nagrodzona została praca Bartka, który wykonał ilustrację do wiersza „Ptasie radio”. Po ogłoszeniu wyników konkursu dzieci wzięły udział w seansie filmowym w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli i oglądnęły bajkę pt. „Gordon i Paddy”- pięknie animowaną historię przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu.