lipiec

Udział naszego Przedszkola w projekcie UNICEF "ZAWODY dla AFRYKI"

Udział naszego Przedszkola w projekcie UNICEF

„ZaWODY dla AFRYKI” to projekt edukacyjny kształtujący postawy proekologiczne, zwiększający świadomość na temat znaczenia wody w życiu człowieka i rozwijający empatię dzieci w stosunku do ludzi w krajach Trzeciego Świata.

W maju i czerwcu 2018 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w zajęciach w ramach tego projektu. Przeprowadzone zostały po dwa zajęcia edukacyjne w każdej z pięciu grup. Wszystkie grupy wykonały prace plastyczne lub techniczne zawarte w scenariuszach. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat dostępu do wody w różnych rejonach świata, sposobów jej oszczędzania oraz jej znaczenia dla ludzkiego życia i zdrowia.

Udział w tej akcji przyniósł wszystkim przedszkolakom wiele korzyści poszerzając naszą wiedzę i pobudzając do proekologicznych działań na terenie przedszkola i we własnych domach.