marzec
2019

Udział w III ZIMOWEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW - reprezentacja grupa "Biedronki"

Udział w III ZIMOWEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW - reprezentacja grupa
15.03.2019r. na hali MOSIR w Stalowej Woli po raz trzeci już odbyła się Zimowa Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Nasze przedszkole na tym wydarzeniu reprezentowala grupa "Biedronki". Celem olimpiady były: popularyzacja aktywności fizycznej i zachowań prozdrowotnych zimową porą, kształtowanie umiejętności współdziałania i komunikowania się w grupie, integracja zespołów przedszkolnych, zdobywanie nowych doświadczeń poprzez współzawodnictwo z poszanowaniem zasad fair play. Podczas Olimpiady przedszkolaki wzięły udział w bloku konkurencji sportowych (bieg duet z wykorzystaniem szarf, rzut piłką lekarską, bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, skakanie z woreczkami między kolanami, bieg na nartach, rzuty do celu, hokej, zbieranie piłeczek, bieg z przeszkodami),a także wspólnej zabawie przy muzyce. Dzieci, które nie brały udziały w konkurencjach sportowych głośno dopingowały koleżanki i kolegów. Po zakończeniu części sportowej nastąpiła dekoracja uczestników, uroczyste wręczenie nagród i zakończenie Olimpiady.