kwiecień

Udział w "Warsztatach Cztery Żywioły- Ziemia"

Udział w
Reprezentacja naszego przedszkola uczestniczyła w dniu 28 marca 2019 r.  w warsztatach międzyprzedszkolnych "Cztery Żywioły- Ziemia", zorganizowanych przez Przedszkole nr 9 w Stalowej Woli. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej, motywowanie dzieci do doskonalenia własnych umiejętności, zainteresowań i uzdolnień, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie, pobudzanie aktywności poznawczej dzieci poprzez zachęcanie do kontaktu i zabaw z żywiołem ziemią. Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń dotykowo-wzrokowych, zapoznały dzieci z żywiołem ziemią i jego właściwościami. Nagrodą za udział w konkursie było drzewko - dąb, które dzieci z grupy "Misie" zasadziły w przedszkolnym ogrodzie. U dzieci kształtowano świadomość ekologiczną, wrażliwość na piękno przyrody i konieczność jej szanowania oraz twórczą postawę wobec otaczającej przyrody poprzez praktyczne działanie w terenie.