Wycieczka do biblioteki w grupie "Misie" i "Plastusie"

Wycieczka do biblioteki w grupie
W czwartek 25.04.2019r. dzieci z grup "Misie" oraz "Plastusie" wybrały się do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jak wygląda praca bibliotekarza, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów.  Podczas pobytu w bibliotece dzieci wzięły udział w warsztatach pt. "Bajeczka barwna jak świat" podczas których wykonały prace plastyczne . Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.