XXX Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3-ego Maja

Jak co roku Święto Konstytucji 3 Maja Stalowa Wola uczciła biegiem ulicznym, w którym licznie udział wzięli mieszkańcy naszego miasta. Mimo niesprzyjającej pogody również dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tym wydarzeniu. Celem biegu było uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja, upowszechnienie sportu wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców miasta Stalowa Wola oraz popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku. Start i meta tego 5 kilometrowego biegu była na Al. Jana Pawła II przed Bazyliką Konkatedralną w Stalowej Woli. W tegorocznym Biegu Konstytucji udział wzięło około wielu biegaczy, przy znacznym udziale dzieci i młodzieży. Patronat Honorowy XXX Międzynarodowego Ulicznego Biegu Konstytucji 3go Maja sprawował Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Organizatorem imprezy był Katolicki Klub Sportowy VICTORIA Stalowa Wola oraz Urząd Miasta Stalowej Woli, a współorganizatorami Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Stalowa Wola, Parafia Matki Bożej Królowej Polski.