marzec

Zajęcia pt. Na tropie liter "W wodzie" w grupie "Plastusie"

Zajęcia pt. Na tropie liter
Dzieci z grupy "Plastusie" w Przedszkolu 15 w Stalowej Woli rozpoczęły swoją zabawę z projektem Na tropie liter- „W wodzie”. Podróż rozpoczęła się obejrzeniem filmu edukacyjnego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej "Zwierzęta dla dzieci po polsku - (cz.5) Zwierzęta Morskie dla dzieci", dzieci mogły poznać świat zwierząt morskich. Potem wykorzystując olbrzymią folię imitującą morze bawiły się balonowymi rybkami w zabawę: „Rybki na fali”. Było dużo radości i śmiechu bo nieznośne rybki uciekały z morskich fal. Zabawa w czytanie odbyła się w  czterech grupach: 1gr.- czytanie globalne i z podziałem na sylaby; 2gr.-uzupełnianie wyrazu brakującą literą; 3gr.- uzupełnianie wyrazu brakującą sylabą; 4gr.- zabawa z rozsypanką sylabową „Zaszyfrowane wyrazy.”, aby odczytać wyraz trzeba rozszyfrować szyfr, grupy wymieniały się miejscem zabawy. Do pracy wykorzystane zostały materiały z czasopisma oraz opracowane samodzielnie. Podsumowując temat dzieci wykonały plakat „ Rafa koralowa”.