Wycieczka do Galerii Alfonsa Karpińskiego grupy "Plastusie"

Wycieczka do Galerii Alfonsa Karpińskiego grupy
W dniu 24.10.2019 r. grupa „Plastusie“ wybrała się do Galerii Alfonsa Karpińskiego w Rozwadowie. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli otworzyło pierwszą galerię tego malarza w Polsce.  Przedszkolaki miały możliwość podziwiać prace artysty wywodzącego się z Rozwadowa. Po oglądnięciu jego prac przedszkolaki wzięły udział w zorganizowanych przez galerię warsztatach pt. „Sensoplastyka dla smyka“. Galeria to nowe i unikatowe miejsce na mapie Podkarpacia, które za cel postawiło sobie innowacyjną edukację w zakresie sztuki. W galerii została stworzona specjalna przestrzeń pozwalającą na połączenie zabawy z nauką i eksperymentowaniem. Bawialnia artystyczna stwarza możliwości przeprowadzenia zajęć z pogranicza sensoplastyki i zajęć sensorycznych, rozwijających kreatywność, twórcze myślenie, wzbogacających słownictwo. Dzięki nim każdy odwiedzający Galerię maluch mógł poczuć się jak prawdziwy artysta.