styczeń

Zajęcia w grupie "Misie"

Zajęcia w grupie

Dzieci na zajęciach popołudniowych 10.01.20120 r. przeżywały swoją przygodę z zabawkami manipulacyjno-konstrukcyjnymi z wykorzystaniem klocków o różnych kształtach, kolorach i wielkościach co sprawiało im dużą przyjemność i frajdę. Przedszkolaki budowały przemyślane budowle; tory, ulice, wieże itp. To doskonały czas na rozwijanie zdolności manualnych, budowania w pionie i w poziomie, rozwijania orientacji w przestrzeni oraz logicznego myślenia.

Ćwiczenia manualne z wykorzystaniem kolorowej ciastoliny. Takie ćwiczenia są dobrą okazją do swobodnych rozmów, ale przede wszystkim rozwijają dziecięcą kreatywność i wyobraźnię twórczą. Dzięki takim ćwiczeniom dzieci rozwijają małą motorykę poprzez wyrabianie, ugniatanie, modelowanie różnych kształtów z ciastoliny.