Dzień Dinozaura w grupie "Motylki"

Dzień Dinozaura w grupie

Grupa " Motylki" entuzjastycznie świętowała Dzień Dinozaura.

Przedszkolaki bez problemu odgadły zagadkę związaną z bohaterem dnia.

Następnie wspólnie oglądaliśmy albumy i figurki prehistorycznych gadów porównując ich wygląd, budowę, kształty oraz sposób odżywiania.

" Motylki" zapoznały się z nazwami przedstawicieli dinozaurów dzieląc na sylaby trudne nazwy  m.in. diplodok, tyranozaur, triceratops, stegozaur.

Dzieci  na podstawie  "burzy mózgów" zastanawiały się wspólnie nad hipotezami  dotyczącymi wyginięcia dinozaurów i poznały ich historię.

Przedszkolaki miały również okazję posłuchać dźwięków z " prehistorycznego lasu" oraz wybrać się na spacer przy muzyce o zróżnicowanym brzmieniu naśladując ruchy dinozaurów, np. ociężałego tyranozaura czy zwinnego welociraptora.

Zadaniem "Motylków" było również policzyć w 6 osobowych drużynach grzbiety dinozaurów .

Następnie dzieci ułożyły z kawałków obrazki dinozaurów i pomalowały  "Dino-puzzle".

Zadaniem "Motylków" było również umieścić figurki dinozaurów względem siebie (m.in.  w prawą rękę , przed sobą , w lewą rękę, pomiędzy stopami, pod kolanami itp.).

Na zakończenie zajęć " Motylki" wykonały pracę plastyczną " Dino-skamieliny" z przygotowanej wspólnie masy solnej.