październik

Edukacja przyrodnicza w grupie "Biedronki"

Edukacja przyrodnicza w grupie
Dzieci z grupy ,,Biedronki" na zajęciach 25.09.2020 r. zapoznały się z wyglądem i środowiskiem życia grzybów na podstawie wiersza M. Buczkówny ,,Grzybobranie" oraz plakatów przedstawiających zdjęcia grzybów jadalnych i trujących. ,,Biedronki" chętnie uczestniczyły w zabawach badawczych w kąciku przyrodniczym, gdzie miały możliwość poznać budowę grzyba (borowika, maślaka i podgrzybka). Dużym zainteresowaniem cieszyło się badanie organoleptyczne zgromadzonych okazów kilku grzybów pobudzając pracę zmysłu węchu i dotyku. Dzieci dotykały, wąchały kroiły grzyby, oglądały grzyby w powiększeniu za pomocą lupy. Z kolorowych obrazków grzybów dzieci układały grzybowe rytmy rozwijając logiczne myślenie oraz spostrzegawczość. Na zakończenie zajęć ,,Biedronki" wykonały prace plastyczną pt.,,Grzyby" z wykorzystaniem materiału naturalnego. Dzieci wypełniały kontur grzyba przyklejając kaszę gryczaną, płatki owsiane oraz niewielką ilość mchu rozwijając umiejętność odwzorowywania wybranych naturalnych okazów w formie plastycznej oraz umiejętności manualne. Gotowe prace zostały wyeksponowane na tablicy korkowej w naszej szatni.