marzec

Gra "Daltonka" w grupie "Zajączki"

Gra
Dzieci rozwijają swoje kompetencje na podstawie planu daltońskiego. Bardzo pomocna jest gra ,Daltonka”. Na początku dzieci spontanicznie poznały poszczególne karty. Dostrzegały podobieństwa i różnice. Poznały pierwszy filar – samodzielność. Za pomocą gry memory, przekonywały się co już potrafią między innymi: wiązanie sznurowadeł, rysowanie misia według instrukcji. Wiele radości sprawiało dzieciom stanie na jednej nodze przez 10 sekund. Zaprezentowały umiejętność pisania i czytania oraz znajomość liter, a także znajomość nazw dni tygodnia w odpowiedniej kolejności. Ułatwieniem były kolory poszczególnych dni. Odpowiadając na pytania z kart refleksji dzieci stwierdziły, że dużo potrafią, mogą uczyć się od siebie wzajemnie, prosić o pomoc kolegów i nie bać się popełnionych błędów.