marzec

Kącik przyrody w grupie "Krasnale"

Kącik przyrody w grupie
Przedszkolaki z grupy „Krasnale“ założyły w swojej sali ogródek na parapecie. Dzieci zasadziły w doniczkach cebule na szczypiorek, pomidory, fiołki, zasiały lawendę, koperek, rzeżuchę na kiełki. Zanim to nastąpiło, najpierw dokładnie obejrzały cebulki, sadzonki oraz nasiona, określiły ich wielkość, kształt i zapach. Następnie dzieci zabrały się do pracy. Po podlaniu  doniczki zostały postawione na parapecie, aby miały ciepło i dużo światła. Przedszkolaki zaś zadbały o to, by posprzątać miejsce swojej pracy. „Krasnale“ codziennie obserwują swoją hodowlę i czekają z niecierpliwością na plony. Dzięki bezpośredniej obserwacji, przedszkolaki mają możliwość poznania cyklu rozwojowego rośliny. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji i dbania o rośliny.