marzec

Kształtowanie pojęć matematycznych w grupie "Misie"

Kształtowanie pojęć matematycznych w grupie
Doskonałą okazją są zabawy z kostką i gry planszowe. W grupie przeprowadzony był szereg zabaw z kostką, dzieci liczyły oczka na kostce i utrwalały zapis graficzny cyfr odpowiadających liczbie oczek. Dnia czwartego marca dzieci uczestniczyły w zajęciu z zakresu kształtowania pojęć matematycznych prowadzonym w oparciu o założenia metodyczne prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, były to zajęcia polegające na samodzielnym tworzeniu gry ściganki, rozrysowaniu planszy, zaznaczeniu startu oraz mety. Podczas takich zabaw występuje element współzawodnictwa co związane jest z emocjami. Podczas takich zabaw dzieci przygotowujące się do różnych zdarzeń losowych, uodparniają się na porażkę jaką niesie przegrana z równoczesnym wzmacnianiem wygraną oraz rozumieniem , że raz może być tak lub tak.