październik

Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie "Zajączki"

Światowy Dzień Mycia  Rąk w grupie
Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyły się także dzieci z grupy „Zajączki“. Celem obchodów tego dnia  jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. To święto rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zarazków i bakterii, przedszkolaki dowiedziały się m.in. kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób oraz jakie to ma znaczenie  dla ich zdrowia. Dzieci rozpoznawały różne rodzaje mydeł, wykonywały doświadczenia z wodą, wspólnie bawiły się przy piosence „Mydło wszystko umyje”. Następnie w łazience dzieci mogły zaprezentować, jak poprawnie potrafią umyć ręce.

DSC