październik
2020

Udział w projekcie "Bezpieczne domy, przyjazne miasta" w grupach "Biedronki" i "Zajączki"

Udział w projekcie

Na przełomie września i października dzieci z grupy „Biedronki“ i „Zajączki“ wzięła udział w projeciet  “Bezpieczne domy, przyjazne miasta ” realizowanym przez Fundację Habitat for Humanity Poland oraz Fundację CultureLab. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią większego projektu “Build Solid Ground” oraz międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity International, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

Celem projektu było zwiększenie wiedzy dzieci w wieku 5-9 lat na temat mieszkalnictwa w różnych częściach świata. Poprzez projekt dzieci dowiedziały się:

– jakie wyzwania stoją przed miastami w Azji, Afryce i Europie

– jak wyglądają domy w różnych częściach świata (budowane z cegieł, drewna, śniegu, skór)

– jakie są najciekawsze rozwiązania środowiskowe i społeczne w miastach zrównoważonych/ przyjaznych środowisku i człowiekowi.