marzec

"Zajączki" zakładają swój ogródek

Nasze przedszkolaki  z grupy „Zajączki“ aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin i ziół, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa.

Z otrzymanego od Pani Wiosny listu, dzieci dowiedziały się o czekających je w tym dniu ciekawym zadaniu - założeniu zielonego ogródka w swojej przedszkolnej sali.

W tym celu z dużym zainteresowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemniki, doniczki, podstawki, słoiki, łopatki), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały również warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu.

Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności przez nauczyciela dzieci samodzielnie siały rzeżuchę w pojemniczkach wyłożonych watą, sadziły cebulkę w doniczkach z ziemią, zasadziły również zioła.

Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji roślin. Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.