marzec

Zajęcia plastyczne "Ptasia stołówka" w grupie "Biedronki"

Zajęcia plastyczne

Dzieci z grupy ,,Biedronki”  na zajęciach plastycznych  wykonały pracę plastyczno-techniczną pt. ,,Ptasia stołówka” z podziałem na dwie grupy doskonaląc przy tym relacje oraz umiejętność pracy w grupie, realizując  projekty edukacyjne ,,Ekokulturalne przedszkole” oraz ,,Bliżej pieska”. Dzieci kreśliły kropki za pomocą patyczków kosmetycznych i białej bibuły na dużej powierzchni zgodnie z rytmem muzyki, zamieniając się miejscami podczas przerwy w muzyce. Następnie dzieci składały i przyklejały kolorowe koła tworząc ptaszki techniką origami. ,,Biedronki” wykonały prace grupową inspirowana metodą Edukacji przez ruch D. Dziamskiej – rozwijając kreatywność, pomysłowość, poczucie rytmu ćwicząc percepcje słuchową oraz integrację grupy. Do wykonania karmnika użyły pasków szarej gazety, które dzieci przygotowały (wycinały)przed śniadaniem. Dzieci uzupełniły swoją pracę przyklejając białe śnieżynki, śnieg z waty oraz ziarenka dla ptaszków.

Po południu w ogrodzie przedszkolnym ,,Biedronki” wspólnie ulepiły ,,Bałwankową rodzinę” wykorzystując zgromadzone szyszki, nakrętki od butelek, gałązki, marchewkę. Wykorzystując sprzyjające warunki (śnieg za oknem) dzieci miały możliwość ćwiczyć zwinność, szybkość i  refleks podczas ,,bitwy na śnieżki” oraz  swobodnych zabaw na śniegu.