kwiecień

"Nasze symbole narodowe" - zajęcia w grupie "Zajączki"

W ostatnim czasie przedszkolaki z grupy „Zajączki“ omawiały w czasie zajęć zagadnienia związane z symbolami narodowymi. Oglądały prezentację multimedialną ,,Jesteśmy Polakami”. Poznały symbole narodowe, stolicę Polski, charakterystyczne miejscami naszego kraju (Pomorze, Tatry). Opisywały wygląd flagi i godła. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem ,,Prawda czy fałsz” wykorzystując zdobytą wiedzę o Polsce. Doskonaliły gotowość do nauki czytania i pisania poprzez układanie zdań z rozsypanki wyrazowej. Utrwaliły kroki tańca Krakowiak z użyciem instrumentów. Na koniec wykonały samodzielnie pracę ,,Zakodowane godło Polski” doskonaląc spostrzegawczość, koncentrację uwagi oraz umiejętność utrwalenia kierunków, poznały elementy kodowania. Zajęcia miały na celu przede wszystkim kształtowanie postawy patriotycznej w kontekście tożsamości narodowej.